Беруть шишку, подрібнюють її, дістають насіння (горішки), провіюють, очищають від лусок і інших решток шишки.
Горішки замочують у воді на 3 дні в воді кімнатної температури (воду бажано щодня міняти). На третій день майже всі горішки опустяться на дно. Ті горішки, які не опустились, потрібно відбракувати (вони як правило пусті або недорозвинені і не пригідні для посадки). Потім на 2 години замочити горішки в середньому по міцності розчині марганцівки (для знезараження). Після цього перемішати горішки з пропаленим піском в співвідношенні 1 частина насіння на 3 частини піску.
Провести холодну витримку (стратифікацію) насіння. Для цього помістити суміш піску з горішками на строк не менше 4-х місяців в температурний режим +1–1ºС (можна під морозильну камеру холодильника), але краще в сніг або зимових траншеях, в погребі і т. ін. Доступ повітря при стратифікації обов’язковий. Періодично слідкувати за вологістю суміші. При стисканні суміші в кулаці вода не повинна із нього капати. Після закінчення строку стратифікації деякі горішки можуть уже наклюнутись і набухнути. Ґрунт для висіву потрібно підготовити раніше. Для цього підійде ґрунт взятий з-під хвойних дерев, суглинки, супіски. Для того, щоб доповнити необхідними бактеріями і захистити від хвороб майбутнє дерево потрібно, щоб ґрунт на ділянці під посів кедра на 50% складалась із перепрілої хвої старих хвойних дерев. Також необхідно знати, що ґрунт кедр любить слабо кислий. Посів роблять методом шпигування насіння гострою частиною горішка вниз на глибину 3-6 см. Сходи зачасти з’являються через 15-20 днів. Але можуть прорости тільки через пів року.
Висаджують навесні, у звичні строки весняних робіт, але краще переносить пересадку восени, в кінці вересня або на початку жовтня; бажано, коли місяць піде на спад.
При посадці на постійне або тимчасове місце необхідно прослідкувати, щоб в самий жаркий час дня кедр був в тіні. Для цього поряд з ним висаджують рослину – «няньку», яку потім не жаль буде прибрати або пересадити (кущ, дерево). Якщо це листяна рослина, то вчасно треба прибирати листя з кедра і навколо нього. Як і всі хвойні, кедр не любить частого поливу. Ґрунт під ним не повинен бути перезволоженим, але і сильно сухим також. Доки рослина маленька, на зиму потрібно вкривати його сіткою або сухими гілками, щоб птахи не скльовували його голочки. Посадку 3-4-охрічних сіянців роблять на ділянках із попередньо розпушеним (перекопаним) не задернілим суглинистим або супіщаним ґрунтом.
При саджанні саджанців з розрахунком на більш приближені строки плодоношення, рекомендується саджати по садовій схемі посадки: відстань в ряду 4-6 метри, між рядами також – 4-6 метри.
Посадочну ямку роблять на 30% більше об’єму кореневої системи саджанців.
Якщо ґрунт на місці посадки суглинистий або глинистий, то можна саджати безпосередньо в нього. А якщо ж ґрунт супіщаний або піщаний, то необхідно приготовити суміш піску, торфу і глинистого ґрунту в співвідношенні 2 : 1 : 2, бажано добавити 3-4 жменьки лісової підстилки з-під хвойного лісу, яка забезпечує добре мінеральне живлення лісових деревних рослин. Також, рекомендують в ямку засипати ґрунтову суміш, в склад якої входить ґрунт взятий на землі родового помістя і супісь з-під сосни в співвідношенні 50:50.
Перед посадкою треба обмочити коріння в сметано-подібний глиняний розчин.
В приготовлену ямку, викопану з розрахунком, щоб вся коренева система вільно там помістилась, забивають кілок (після загортання висота над рівнем ґрунту – 1 м), розміщують кореневу систему саджанця так, щоб коренева шийка його була на рівні ґрунту. Далі ямку засипають ґрунтом, утоптують його і поливають (0,5 відра). Ямку засипають так, щоб залишилась невеличка ямка для затримання дощової води. Прив’язують стовбур саджанця до кілка шпагатом. Навколо деревця необхідно замульчувати ґрунт сіном, соломою, хвоєю і т. ін. Потім краще обгородити деревце кілочками.
Після посадки потрібно поливати саджанці один раз в два дні, на протязі двох тижнів, а потім залишити на адаптацію і самовиживання. Один раз необхідно полити світло-розовим розчином марганцівки для попередження вилягання («чорної ніжки»). Якщо після посадки часто ідуть дощі, поливати висаджені саджанці можна 1 раз на тиждень. А якщо настане посуха, то слідкують, щоб ґрунт під кедриками не пересихав.
Навесні для покращання приживлюваності рослини можна внести мінеральні добрива (половину дози).
В перші роки життя необхідно проводити догляд за саджанцями: регулярно викошувати або виполювати бур’яни, але й не забувати про створення умов для притінення рослини, спушувати ґрунт навколо них для зменшення випаровування вологи і покращення повітрообміну в ґрунті. Не треба забувати посаджене деревце. Кедр дуже чутливе дерево і добре росте, якщо про нього постійно пам’ятають, слідкують і люблять. Інакше, воно може загинути. Все залежить від людини, яка висіяла горішки, і як вона доглядає за рослинами.
Пересаджувати кедр потрібно якомога рідше. Пізніше 10-ти літнього віку кедр краще не пересаджувати.