Полярографія та амперметрія

Вольтамперометрія  об’єднує методи, які ґрунтуються на визначенні кривих залежності сили струму від напруги, яка накладається ззовні на електроди в процесі електролізу досліджуваного розчину. Вольтамперометрія включає полярографію і амперметричне титрування. Полярографія – різновид вольтамперометрії, пов’язаний з використанням ртутного крапельного електрода.

В методі полярографії поляризаційні криві отримують за допомогою двох електродів: поляризованого (малого розміру) і неполяризованого (великого розміру). Як такий. Що поляризується, найчастіше використовують ртутний крапельний електрод, а як неполяризований – велику поверхню ртуті, або каломельний електрод.

Поляризаційна крива (полярограма) дає можливість досліджувати яксний аналіз речовин та їх концентрації.image079

Інтегральна та диференціальна форма полярограм

На диференціальній полярограмі потенціали піків це якісна характеристика речовини. А висоти або площа піків – кількісна характеристика.

Амперметричний аналіз – інструментальний метод титриметричного аналізу, в якому встановлення моменту еквівалентності ґрунтується на вимірювання дифузійного струму, що змінюється в процесі титруванні. В процесі амперметричного титрування після додавання окремих порцій реактиву відмічають силу струму при напрузі, яка відповідає граничному струму. За отриманими даними будують криву амперметричного титрування в координатах сила струму – об’єм титр анту і графічно знаходять точку еквівалентності, яка є точкою перетину кривої.

Сохранить в соц. сетях

Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Автор: Александр, 14.03.2013
Рубрики: Химия

Последние статьи