Электронная библиотека

  • Для связи с нами пишите на admin@kursak.net
    • Обратная связь
  • меню
    • Автореферат (88)
    • Архитектура (159)
    • Астрономия (99)
    • Биология (768)
    • Ветеринарная медицина (59)
    • География (346)
    • Геодезия, геология (240)
    • Законодательство и право (712)
    • Искусство, Культура,Религия (668)
    • История (1 078)
    • Компьютеры, Программирование (413)
    • Литература (408)
    • Математика (177)
    • Медицина (921)
    • Охрана природы, Экология (272)
    • Педагогика (497)
    • Пищевые продукты (82)
    • Политология, Политистория (258)
    • Промышленность и Производство (373)
    • Психология, Общение, Человек (677)
    • Радиоэлектроника (71)
    • Разное (1 245)
    • Сельское хозяйство (428)
    • Социология (321)
    • Таможня, Налоги (174)
    • Физика (182)
    • Философия (411)
    • Химия (413)
    • Экономика и Финансы (839)
    • Экскурсии и туризм (29)

АДМІНІСТРАТИВНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


ТЕМА 9.
ЛІДЕРСТВО І СУСПІЛЬНА АКТИВНІСТЬ АДМІНІСТРАТИВНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

Поняття іміджу та його значення для ефективної діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Комунікаційне забезпечення у формуванні іміджу керівника. Складові іміджу державного службовця.

Влада і суспільна активність. Владні відносини в управлінні державною установою. Використання владних повноважень і лідерства у досягненні цілей державних службовців. Статус і соціальні ролі державних службовців, групові норми і цінності. Лідерство в групах та колективах. Соціальна відповідальність керівника. Лідерські якості керівника у здійсненні політики держави.

Ефективність адміністративного менеджменту.

&

Література: 2; 11; 12; 16; 20; 21; 22; 24; 26; 29; 31; 36; 37; 59;

Основні поняття:

імідж, імідж державного службовця; влада; державно-владні відносини; лідерство; статус державного службовця; ефективність адміністративного менеджменту

 

Імідж:

образ організації, органу та ін., сукупність асоціацій і вражень про них, які формуються у свідомості громадськості; образ ділової людини, уявлення про неї, її репутація [16, с.138];

(від англ. image – образ) – враження, яке орган виконавчої влади та його службовці справляють на громадян, і яке фіксується в їх свідомості у формі певних емоційно забарвлених стереотипних уявлень [30, с.72];

сукупність уявлень, що склалися в громадській думці про те, як повинна поводитися людина відповідно до свого статусу, як повинні співвідноситися між собою права й обов’язки в цьому статусі [36, с.326].

 

Імідж державного службовця – це уявлення, враження широкого кола громадськості про риси, притаманні цьому колу працівників.

Імідж державного службовця проявляється в його діяльності, вчинках і поступках, зокрема в:

підходах до реалізації завдань державної установи, яку він представляє;

рівні професійної підготовки, володінні певним обсягом необхідних знань, умінь і навичок;

культурі етичній, спілкування, зовнішньому вигляді та ін.

Основні складові формування позитивного іміджу особистості державного службовця:

підвищення кваліфікації, удосконалення професійного добору; впровадження норм етичного кодексу;

вивчення громадської думки про якість і ефективність роботи державних службовців, виконання здійснюваних ними державних функції в межах визначених повноважень.

залучення представників засобів масової інформації для покращення комунікацій з громадськістю.

Обмін інформацією між людьми у процесі управління називається комунікацією. Комунікації (лат. communicatio) в управлінні – це процес спілкування, зв’язок між двома або більше індивідуумами, заснований на взаєморозумінні; повідомлення інформації однією особою іншої або ряду осіб.

Зв’язки з громадськістю – “паблік рилейшнз” (від англ. public relations — відносини з публікою, зв’язок з громадськістю) – одна із конкретних функцій управління, яка сприяє встановленню та підтриманню спілкування для виявлення спільних інтересів та досягнення взаєморозуміння й співробітництва між організацією і громадськістю. Метою органу державної влади, відповідального за зв’язки з громадськістю є встановлення двостороннього спілкування для виявлення спільних інтересів та досягнення взаєморозуміння між громадянами та державною владою, що засноване на природі, знанні та повній поінформованості. На практиці зв’язки з громадськістю реалізуються шляхом: 1) вжиття заходів спрямованих на досягнення доброзичливості; 2) збереження високої репутації (виявлення традиції організації, які можуть зашкодити громадській думці, і відмова від них); 3) внутрішні відносини (використання прийомів, зорієнтованих на створення у співробітників почуття відповідальності та зацікавленості у справах адміністрації).

Для формування позитивного іміджу політика, державного службовця потрібно чітко визначити наявність позитивних і негативних комунікативних якостей, які можна виокремити наступні, які подано нижче на табл.

ЯКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

КОМУНІКАТИВНІ ЯКОСТІ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

позитивні

негативні

порядність аморальність, нечесність
справедливість несправедливість
врівноваженість, поважливе і шанобливе ставлення до громадян дратівливість, нестриманість, зухвалість, зневажливість, нахабність
довіра до колег підозрілість, недовір’я
стимулювання ініціативи,
творчого підходу до роботи
консерватизм, роздратування, заздрість
доброзичливість, щирість лицемірство, зарозумілість, злість, самовпевненість, пихатість
тактовність, доброзичливість, товариськість, врахування індивідуальних особливостей підлеглих нетактовність, відсутність співчуття, бажання зробити кому-небудь добро, принести користь, черствість, грубість, жорстокість
відсутність дріб’язковості бюрократизм, надмірна прискіпливість
самокритичність, вимогливість
до себе та до підлеглих
відсутність критичного ставлення до себе, до своєї діяльності, поведінки, невимогливість до себе та підлеглих
толерантність відсутність терпимості до думок, поглядів, вірувань інших

Позитивний імідж державного службовця має два аспекти: внутрішній й зовнішній.

ПОЗИТИВНИЙ ІМІДЖ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

внутрішній аспект

зовнішній аспект

вміння справляти на оточуючих позитивне враження про себе чистота, охайність одягу, привітність, доброзичливість
уміння спілкуватися з людьми, вислуховувати їх стриманість, вміння стримувати свої емоції, керувати своєю психікою
володіння позитивними особистісними якостями вироблення в собі позитивних особистісних якостей, хороших манер поведінки

В цілому варто зазначити, що створення позитивного іміджу державного службовця – складний, циклічний процес, який потребує постійного самовдосконалення.

Влада– багатогранне суспільно-політичне, правове поняття проявом якої є:

владні відносини в суспільстві – одні управляють, а інші підкоряються;

здатність досягати поставленої мети;

спроможність соціально-політичної системи забезпечувати виконання прийнятих нею рішень;

спосіб самоорганізації людської спільноти, заснованої на розподілі функцій управління і виконання;

можливість і здатність проводити свою волю[12].

Влада являє собою форму соціальних відносин, яка характеризується здатністю впливати на характер і напрям діяльності та поведінку людей за допомогою економічних, ідеологічних і організаційно-правових механізмів, а також авторитету, традицій, насилля (влада економічна, політична, державна, сімейна та ін.). Сутністю влади є владні відносини, панування і підпорядкування.

Існує чимало підходів до класифікації джерел влади, узагальнено їх можна подати наступним чином.

 

Державна влада – політико-правове явище, сутність якого полягає в тому, що виражаючи хоча б формально волю всіх громадян держави, вона (влада) здійснює спрямовуючий, організуючий, регулюючий вплив на суспільство [12, с.329].

Владні відносини – це особливий вид суспільних відносин, що виникають у процесі управління – діяльності свідомо-вольового й організаційного характеру, відносини, що встановлюються у ході взаємної діяльності органів влади та людьми.

Державна установа – різновид організації здебільше невиробничого характеру (установи освіти, культури, охорони здоров’я та ін.), яка має соціальні цінності та виконує соціально-культурні чи адміністративно-політичні функції в суспільстві [35, с.28].

Тип відносин, які виникають між державою (суб’єктом державного управління) та державною установою (об’єктом державного управління), є завжди державно-владним, причому державно-владними повноваженнями наділено завжди одну сторону – суб’єкта управління, а на долю об’єктів управління залишається виконання наказів, розпоряджень та інших нормативних документів, що надходять від суб’єкта.

Владні повноваження – це конкретні права, що характеризуються правом реалізовувати владу й обов’язки та наявністю визначених адміністративних функцій, що дозволяють здійснювати завдання органу влади [16, с.261].

Повноваження повинні набути легітимності, тобто необхідний порядок визнання. Влада – це здатність справляти вплив на поведінку людей з їхньої та без їхньої згоди. Сутність владних повноважень полягає в тому, що відображаючи волю певних верств населення, громадян країни, легітимно наділені правами (владними повноваженнями) особи, або у творені у такий спосіб органи справляють цілевизначальний, організуючий, регулюючий вплив у визначених сферах, здійснюють певні функції завдання у суспільстві.

У практиці управління лідерство – це здатність ефективно використовувати наявні джерела влади для досягнення бажаної мети. Лідери використовують владу як засіб в досягненні цілей групи або організації. Якщо лідери досягають мети, то влада як засіб використовується ними для прискорення цього досягнення.

У чому ж відмінність між лідерством і владою? Важлива відмінність відноситься до сумісності цілей. Для існування влади сумісність цілей – необов’язкова. Окрім цього, задля реалізації лідерства повинна існувати певна відповідності між цілями лідера і цілями послідовниками лідера.

Лідерство – це різновид управлінської взаємодії, оснований на найбільш ефективному для конкретної ситуації поєднанні різних джерел влади і спрямований на спонукання людей до досягнення загальних цілей.

Лідерство допускає використання влади. Сама влада може будуватися на особистісних якостях або на займаній позиції в організації. Крім того, влада – це двосторонні стосунки – між лідером і підлеглими і між лідером і його начальником. Оскільки ефективність лідерства залежить від об’єму і типу влади, яку лідер використовує відносно підлеглих і свого начальника, то важливим є питання: які джерела влади і як необхідно використовувати, щоб добитися більшої ефективності. Владні повноваження і лідерство повинні використовуватися для досягненні цілей у державному управлінні.

Статус державного службовця передбачає:

безпосередню приналежність за родом роботи до підготовки, прийняття та/або запровадження рішень у сфері державного управління, причому ці дії, як правило, мають економічні та соціальні наслідки для всього суспільства або його певної частини;

наявність у державного службовця повноважень виступати від імені органу державної влади (тим самим від імені держави), обстоюючи державний інтерес;

законодавче і нормативно-правове визначення компетентності, прав, повноважень, обов’язків, обмежень і відповідальності згідно зі своєю посадою;

приналежність до особливої професійно-статусної групи, яка складається з професійно підготовлених до державної служби представників різних професій.

Складові статусу державного службовця:

способи заміщення посад;

нормування та організація праці;

вимоги, що висуваються до державних службовців, та гарантії держави;

права, обов’язки, обмеження та заборони щодо посади;

проходження служби (атестація, підвищення по службі, присвоєння рангу, спеціального звання та ін.);

заходи стимулювання та відповідальності.

У діяльності певного колективу між керівником і лідером існують відмінності, які подано нижче на табл.

Відмінності у діяльності керівника і лідера

КЕРІВНИК

ЛІДЕР

Адміністратор Інноватор
Доручає Надихає
Працює по цілях інших Працює по своїх цілях
Основа дій – план Основа дій – бачення перспективи
Покладається на систему Покладається на людей
Використовує доводи Використовує емоції
Контролює Довіряє
Підтримує ініціативу, починання Генерує ініціативу,
дає імпульс починанням
Професіонал Ентузіаст
Ухвалює рішення Втілює рішення в життя
Робить справу правильно Робить правильну справу
Поважають Обожнюють

 

Оптимальним для керівника є поєднання в собі якостей формального і неформального лідера. На думку багатьох вчених, лідерами “народжуються”, втім здебільше ними стають за допомогою навчання, наполегливій індивідуальній роботі, збагаченого набутими знанням, вміннями, навичками та практичним досвідом.


Вирізняють три типи лідерства:

1)     ділове лідерство, в основі якого лежать такі якості, як висока компетентність, уміння краще за інших вирішувати організаційні питання, діловий авторитет, досвід та ін.; ділове лідерство справляє найбільший вплив на ефективність керівництва;

2)     емоційне лідерство, яке виникає в соціально-психологічних групах на основі людських симпатій, привабливості міжособистісного спілкування; емоційний лідер викликає у людей довіру, випромінює теплоту, сповнює впевненістю, знімає психологічну напруженість, створює атмосферу психологічного комфорту;

3)     ситуативне лідерство, яке за своєю природою може бути і діловим, і емоційним; втім його відмінною рисою є нестійкість, тимчасова обмеженість, зв’язок лише з певною ситуацією; ситуаційний лідер може повести за собою групу лише в окремо взятій ситуації.

Види лідера: 1) лідер-організатор (виконує функцію групової інтеграції); 2) лідер-ініціатор (очолює групу при розв’язанні нових проблем, висуває ідеї); 3) лідер-генератор емоційного настрою (домінує в формуванні настрою групи); 4) лідер-ерудит (відрізняється обширністю знань); 5) лідер-еталон (є центром емоційного тяжіння, відповідає ролі “зірки”, служить зразком, ідеалом); 6) лідер-умілець (фахівець у якомусь виді діяльності).

У групах та колективах виділяються і такі типи лідерів, як:

1) “один з нас” – лідер цього типу особливо не виділяється серед членів групи, він сприймається як “перший серед рівних” в певній сфері, найбільш удачливий або волею випадку що виявився на керівній посаді;

2)    “кращий з нас” – лідер, що належить до даного типу, виділяється з групи по багатьом (діловим, етичним, комунікаційним і іншим) параметрам і загалом сприймається як зразок для наслідування;

3)    “хороша людина” – лідер такого типу сприймається і цінується як реальне втілення кращих етичних якостей: порядності, доброзичливості, уважності до інших, готовності прийти на допомогу та ін.;

4)    “служитель” – такий лідер завжди прагне виступати в ролі виразника інтересів своїх прихильників і групи загалом, орієнтується на їх думку і діє від їх імені.

Згідно із чинним законодавством державні службовці за порушення законодавства можуть нести такі види відповідальності: цивільну, адміністративну або кримінальну [37].

Лідерські якості керівника.

Для ефективного лідера необхідно вміти: здійснювати стратегічне окреслення перспектив розвитку керованої організації; моделювати складну ситуацію; прораховувати ризик; змінювати організаційну структуру й культуру.

Ефективного керівника-лідера з-поміж інших вирізняє певна система якостей: творча обдарованість, високий рівень інтелекту, харизматичність, ініціативність, упевненість у своїх силах та ін. Лідер має бути: турботливим – зважати на інтереси, сумніви й успіхи інших людей; наполегливим – уміти зосередитися на меті, незважаючи на обставини; товариським – вміти уважно слухати, проводити зустрічі, презентації, переговори та виступати на публіці; урівноваженим – вміло керувати серед метушні; відповідальним – розуміти значення своїх вчинків, їхній вплив на інших; зосередженим – орієнтуватися на майбутнє і робити все для розвитку організації, розробляти довгострокові плани.

Лідерські якості керівника як виразника і захисника інтересів членів колективу вимагають від нього вмілого поєднання у своїй роботі власних і колективних інтересів. Керівник колективу повинен сприяти працівнику, який прагне знайти краще використання своїм силам і здібностям на іншому робочому місці або в іншому підрозділі установи. Він повинен знати інтереси працівників і надавати їм допомогу у вирішенні соціальних та побутових проблем.

Роль керівника як споживача, генератора та розповсюджувача інформації полягає у тому, що інформаційна його підготовленість дає можливість краще управляти трудовим колективом, виконувати завдання з економічного і соціального розвитку об’єкта керівництва.


Одним із основних показників досконалості управління, що визначається за допомогою зіставлення результатів управління і ресурсів, затрачених на їх досягнення розглядають ефективність. Про ефективність адміністративного менеджменту можна говорити за таких умов:

1)        витрати на управління скоротилися, а показники управління не змінилися або навіть покращилися; втрати на управління не змінилися, а якість управлінської діяльності покращилася;

2)        витрати на управління збільшилися, але значно покращилися показники якості управління.

Ефективність адміністративного менеджменту може бути не тільки економічною, але й соціальною, соціально-економічною, політичною, соціально-психологічною та ін. Визначення ефективності адміністративного менеджменту базується на зіставленні результатів із витратами, пов’язаними з їх досягненням. Як стверджує Й. Кхол, “ефективність управлінських рішень і дій залежить переважно від характеру проблем, що вирішуються; від управлінських ситуацій; від умов, особливо організаційного характеру, в яких приймаються рішення та відбуваються управлінські дії, і менше – від характеристик особистості та становища управлінського працівника”.

На практиці використовують різні методи визначення ефективності управління. Найпоширенішими з них є оцінка ефективності управління за отриманим ефектом та за обсягом і характером (включаючи якість) дій. Кхолом запропоновано вважати визначальним критерієм ефективності управлінської праці якість вирішення управлінських ситуацій, а також кількість якісно вирішених управлінських ситуацій певним керівником або колективом, який він очолює. [14, с.82-83].

Ефективність адміністративного менеджменту – це результат, зіставлений із затратами на його досягнення (вони включають не лише прямі витрати на систему управління, а й витрати на реалізацію управлінських рішень) [12, с.153].

 

1s

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

 

  1. Дайте визначення понять імідж, імідж державного службовця.
    Яке значення має імідж для ефективної діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування?
  2. Назвіть основні складові іміджу державного службовця.
  3. Яке значення комунікаційного забезпечення у формуванні іміджу керівника?
  4. Означте позитивні і негативні комунікативні якості державного службовця. Визначте та охарактеризуйте аспекти позитивного іміджу державного службовця.
  5. Що таке влада та які її прояви? Які джерела влади вам відомо?
  6. Охарактеризуйте владні відносини в управлінні державною установою.
  7. Яким чином владні повноваження і лідерство використовуються для досягненні цілей у державній службі?
  8. Охарактеризуйте статус державних службовців, їх складові.
  9. Які відмінності у діяльності лідера та керівника в колективі?
  10. Які типи лідерства Вам відомі? Охарактеризуйте їх.
  11. Опишіть лідерські якості керівника.
  12. Дайте визначення поняття ефективність адміністративного менеджменту. Охарактеризуйте підходи та аспекти оцінки ефективності адміністративного менеджменту.


Додаток Б

 


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Адміністративне право України: [Підруч.] / Ю.П. Битяк, В.М. Гаращук, О.В. Дьяченко та ін.; За ред. Ю.П. Битяка. – К.: Юрінком Інтер, 2007. – 544 с.
  2. Аникин Б.А. Высший менеджмент для руководителя: [Учеб. пособие] / Аникин Б.А. – М.: Издательский Дом “ИНФРА-М”, 2000. – 135 с.
  3. Атаманчук Г.В. Теория государственного управления: [Курс лекций] / Атаманчук Григорий Васильевич. – 4-е изд., стер. – М.: Омега-Л, 2006. – 584 с.
  4. Атаманчук Г.В. Теория государственного управления: [Курс лекций] / Атаманчук Г.В. – М.: Юрид. лит., 1997. – 400 с.
  5. Бай С.І. Операційний менеджмент: Практикум: [Навч. посібн.] / Бай С.І., Іванова І.В., Микитенко Н.В. – К.: КНТЕУ, 2001. – 422 с.
  6. Бакуменко В.Д. Теоретичні та організаційні засади державного управління: [Навч. посіб.] / Бакуменко В.Д., Надолішній П.І.  – К.: Міленіум, 2003. – 256 с.
  7. Білоус А.О. Політико-правові системи: світ і Україна: [Навч. посіб.] / Білоус А.О. – К.: АМУПП, 2000. – 200 с.
  8. Виконавча влада в Україні: [Навч. посіб.] // За заг. ред. Н.Р. Нижник. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 128 с.
  9. Государственное управление: основы теории и организации: [Учебн. под ред. В.А. Козбаненко]. – М.: Статут, 2002. – Т.1 – 360 с.
  10. Гурне Б. Державне управління / Бернар Гурне. – К.: Основи, 1993. – 165 с.
  11. Глухов В.В. Менеджмент: [Учеб.] /В.В. Глухов. – СПб.: Спец. лит., 2000. – 700 с.
  12. Державне управління: [Навч. посіб.] / А.Ф. Мельник, О.Ю. Оболенський, А.Ю. Васіна, Л.Ю. Гордієнко; За ред. А.Ф. Мельник. – К.: Знання-Прес, 2003. – 343 с.
  13. Державне управління в Україні: організаційно-правові засади: [Навч. посіб.] / Н.Р. Нижник., С.Д. Дубенко, В.І. Мельниченко та ін.; За заг. ред. проф. Н.Р. Нижник. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 164 с.
  14. Державне управління: словник-довідник / [уклад. Бакуменко В.Д. та ін.; за заг. ред. Князева В.М., Бакуменка В.Д.]. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 228 с.
  15. Державне управління: проблеми адміністративно-правової теорії та практики / [за заг. ред. В.Б. Авер’янова]. – К.: Факт, 2003. – 384.
  16. Державне управління та державна служба: [Словник-довідник] / Уклад. О.Ю. Оболенський. – К.: КНЕУ, 2005. – 480 с.
  17. Державне управління: теорія і практика / [Авер’янов В. Б., Цвєтков В. В., Шаповал В. М. та ін.]. – К.: НАН України, ін-т держави і права ім. В. М. Корецького, Юрінком Інтер, 1998. – 432 с.
  18. Державне управління в Україні: наукові, правові, кадрові та організаційні засади: [навч. посіб. / за заг. ред. Н. Р Нижник, В. М. Олуйка]. – Львів: Вид-во „Львівська політехніка”, 2002. – 352 с.
  19. Державне управління в Україні: централізація і децентралізація: [Моногр.] / Кол. авт.; Відпов. ред. – проф. Н.Р. Нижник. – К.: УАДУ при Президентові України, 1997. – 448 с.
  20. Дзвінчук Д.І. Психологічні основи ефективного управління: [Навч. посібн.] / Дзвінчук Д.І. – К.: ЗАТ “Нічлава”, 2001. – 280 с.
  21. Зайцев Г.Г. Управление персоналом: [Учеб. пособие] / Г.Г. Зайцев. – СПб.: Северо- Запад, 1998. – 310 с.
  22. Іванова І.В. Менеджер – професійний керівник: Навч. посіб. – К.: КНТЕУ, 2001. – 107 с.
  23. Іванова І.В. Менеджмент підприємства. Практикум: [Навч. посібн.] / Іванова І.В. – К.: КНТЕУ, 2001. – 247 с.
  24. Кабушкин Н.И. Основы менеджмента: [Учебн. для студ. вузов] / Кабушкин Николай Иванович. – Минск: Финансы, учет, аудит, 1997. – 284 с.
  25. Кодекс законів про працю України: [Кодекс України від 10.12.1971 № 322-VIII (із змінами, внесен. згідно із 63 Законами України у 1992-2010 рр.) // Відом. Верховної Ради УРСР. – 1971. – Додаток до № 50. – 17 грудня.
  26. Колот A.M. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: [Навч. посіб.] – К.: КНЕУ, 1998.
  27. Конституція України: [прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р (із змінами, внесен. Законом України від 08.12.2004 № 2222-IV] // Відом. Верховної Ради України. – 1996. – № 30 – 23 липня – Ст. 141.
  28. Конспект лекцій “Основи менеджменту”: [Електронний ресурс] // Бібліотека економіста. – Режим доступу: http://library.if.ua/books/3.html.
  29. Малиновський В.Я. Державне управління: [Навч. посіб.] / Малиновський Валентин Ярославович. – Луцьк: ред.-вид. від-ня “Вежа” Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2000. – 558 с.
  30. Малиновський В.Я. Словник термінів і понять з державного управління. – К.: Центр сприяння інституційному розвитку державної служби, 2005. – 254 с.
  31. Мельник Л.П. Психологія управління: [Курс лекцій] / Мельник Л.П. – 2-ге вид., стереотип. – К.: МАУП, 2002. – 176 с.
  32. Мошек Г.В. Менеджмент підприємства: [Підруч.] / Мошек Г.В., Гомба Л.А., Піддубна Л.П. – К.: КНТЕУ, 2002.
  33. Нижник Н.Р. Системний підхід в організації державного управління / Нижник Н.Р., Машков О.А. – К.: Вид-во УАДУ, 1998. – 160 с.
  34. Нижник Н.Р. Проблеми сьогодення державного управління в Україні / Н.Р. Нижник // Університетські наукові записки. – 2007. – № 3 (23). – С. 14-19.
  35. Органи державної влади в Україні: структура, функції та перспективи розвитку: [Навч. посіб.] / Кол. авт.: Нижник Н.Р., Дубенко С.Д., Плахотнюк Н.Г. та ін. / За заг.ред. Н.Р.Нижник. – К.: ЗАТ “НІЧЛАВА”, 2003. – 288 с.
  36. Пірен М. І. Конфліктологія: [Підруч.] / М.І. Пірен. – К.: МАУП, 2003. – 360 с.
  37. Про державну службу: [Закон України від 16.12.1993 № 3723-XII (із змінами, внесен. згідно із 15 Законами у 1995-2007 рр.)] // Відом. Верховної Ради . – 1993. – № 52. – 28 грудня. – Ст. 490.
  38. Про державну таємницю: [Закон України від 1994 № 3855-XII (із змінами, внесен. згідно із 3 Законами у 2003-2008 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1994. – № 16. – 19 березня. – Ст. 93.
  39. Про Загальне положення про міністерство, інший центральний орган державної виконавчої влади України: [Указ Президента України від 12.03.1996 № 179/96] // Урядовий кур’єр. – 1996. – 28 березня.
  40. Про засади запобігання та протидії корупції: [Закон України від 11.06.2009 № 1506-VI (із змінами, внесен. згідно із 2 Законами у 2009-2010 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 2009. – № 45. – 6 листопада. – стор. 1675, Ст. 691.
  41. Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим: [Закон України від 23.12.1998 № 350-XIV] (із змінами, внесен. згідно Законом у 2009 р.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1999. – № 5. – 12 грудня. – Ст. 43.
  42. Про затвердження Положення про Державну митну службу України: [Постанова Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 940 (із змінами, внесеними згідно з 2 Постановами КМ у 2008 р.)] // Офіц. вісник України. – 2007. – № 53. – 30 липня. – стор. 92, Ст. 2163.
  43. Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади: [Указ Президента України від 15.12.99 № 1573/99 (із змінами, внесен. згідно із 45 Указами у 2000-2007 рр.)] // Офіц. вісник України. – 1999. – № 50. – 31 грудня. – Стор. 11.
  44. Про Державну митну службу України: [Указ Президента України від 29.11.1996 № 1145/96 (із змінами, внесеними згідно з 4 Указами Президента у 1998-2006 рр.) // Урядовий кур’єр. –1996. – 5 грудня. – № 228.
  45. Про інформацію: [Закон України вiд 02.10.1992 № 2657-XII (із змінами, внесен. згідно із 7 Законами у 2000-2010 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1992. – № 48. – 1 грудня. – Ст. 650.
  46. Про Кабінет Міністрів України: [Закон України від 16 травня 2008 р. № 279-VI] // Відом. Верховної Ради України. – 2008.– № 25.– 20 черв. – Ст. 241.
  47. Про Положення про Головне управління державної служби України: [Указ Президента України вiд 02.10.1999 № 1272/99 (із змінами, внесен. згідно із 6 Указами у 2000-2006 рр.)] // Офіц. вісник України. – 1999. – № 40. – 22 жовтня. – Стор. 26.
  48. Про місцеві державні адміністрації: [Закон України від 09.04.1999 № 586-XIV (із змінами і доповн. внесен. 23 Законами України у 2001-2010 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1999. – № 20-21. – 28 травня. – Ст. 190.
  49. Про місцеве самоврядування в Україні: [Закон України від 21.05.1997 № 280/97-ВР (із змінами і доповн. внесен. 46 Законами України у 1998-2010 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1997. – № 24. – Ст. 170.
  50. Про систему центральних органів виконавчої влади: [Указ Президент України від 15 грудня 1999 року № 1572/99 (із змінами і доповненнями внесеними згідно з 18 Указами президента України у 2000-2006 рр.)] // Офіц. вісник України. – 1999. – № 50. – 31 грудня. – стор. 8.
  51. Про столицю України – місто-герой Київ: [Закон України від 15.01.1999 № 401-XIV (із змінами, внесен. згідно із 9 Законами у 2007-2010 рр.)] // Відом. Верховної Ради України. – 1999. – № 11. – 19 березня. – Ст. 79.
  52. Про склад Кабінету Міністрів України: [Указ Президента України вiд 15.12.1999 № 1574/99 (із змінами, внесен. згідно із 12 Указами у 2001-2005 рр.)] // Офіц. вісник України. – 1999. – № 40. – 22 жовтня. – Стор. 26.
  53. Райт Г. Державне управління / Глен Райт. – К: Основи, 1994. – 191 с.
  54. Реформа публічного управління в Україні: виклики, стратегії, майбутнє: [Моногр.] / Національна академія держ. управління при Президентові України / І.А. Грицяк (відп. ред.). – К.: “К.І.С.”, 2009. – 240 с.
  55. Реформування державного управління в Україні: Проблеми і перспективи / За заг. ред. В.В. Цвєткова. – К.: Оріони, 1998. – 362 с.
  56. Семигин Г.Ю. Социологическая энциклопедия: В 2 т. Т. 1 / Національній общественно-научный фонд / Г.Ю. Семигин, В.Н. Иванов. – М.: Мысль, 2003. – 694 с.
  57. Управление персоналом организации: [Учебн.] / Под ред. А.Я. Кибанова. – 3-е изд., доп. и перераб. – М.: ИНФРА-М, 2005. – 638 с.
  58. Фінансове право України: [Навч. посіб.] / За заг. ред. В.П. Нагребельного. – Суми: ВТД “Університетська книга”, 2004. – 320 с.
  59. Храмов В.О. Основи управління персоналом: [Навч.-метод. посіб.]. / Храмов В.О., Бовт рук А.П. – К.: МАУП, 2001. –112 с.
  60. Цвєтков В.В. Демократія-Управління-Бюрократія: в контексті модернізації українського суспільства: [Моногр.] / Цвєтков В.В., Горбатенко В.П. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001.– 248 с.
  61. Цвєтков В.В. Державне управління: основні фактори ефективності (політико-правовий аспект) / Цвєтков В.В. – X.: Вид-во “Право”, 1996. – 164 с.

[1] Мескон M. Основы менеджмента / Мескон M., Альберт М., Хедоури Ф.: Пер. с англ. – М.: Дело ЛТД, 1995. – 704 с.

[2] Райт Г. Державне управління / Глен Райт. – К.: Основи, 1994. – С. 10.

[3] Джерело: Нижник Н.Р. Системний підхід в організації державного управління / Нижник Н.Р., Машков О.А. – К.: Вид-во УАДУ, 1998.– С. 32.

[4] Докладніше ця категорія розглядається в Темі 7. “Управління персоналом в системі державної служби”.

[5] Юридична енциклопедія: в 6 т. / Ред.кол.: Ю.С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. – К.: Укр. енцикл., Т.2: Д-Й. 744 с.

[6] Економічний словник-довідник // Укл.: М. А. Сіроштан та ін. – Х.: РВВ ХДЕУ, 1999. – 148 с.

[7] Примітка. Соціальне нормування в державному управлінні є засобом регламентації системи виконавчої влади у здійсненні державно-владних повноважень згідно з нормами законодавства, адміністративного, цивільного права та ін.

[8] Зміст теми формується відповідно до конкретного органу виконавчої влади (державної установи).

[9] Кунц Г. Управление: системный и ситуационный анализ управленческих функций: В 2 т. / Кунц Г., О’Доннел С. Перевод с англ. – М., 1981. – Т. 1. – С. 147.

[10] Beetham D. Bureaucracy: [Paperback] / David Beetham. – The University of Minnesota Press, 1987. – 137 p.

[11] Jacques E. A General Theory of Bureaucracy / Elliott Jacques. – New York: Halsted Press, 1976. – 412 p.

[12] Юридична енциклопедія: в 6 т. / Ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. – К.: Укр. енцикл., Т. 1: А – Г. 672 с.

Тема необъятна, читайте еще:

  1. Політичні системи та інститути
  2. Финансовый менеджмент Курс лекций
  3. Становлення і розвиток світової та української політичної думки
  4. Сутність фінансового менеджменту

Автор: Александр, 16.04.2013
Рубрики: Экономика и Финансы

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Предыдущие записи: Доменні печі : Підручник
Следующие записи: Социология конспект лекций: Е.А. Сафонова Д.С. Голосманов

Последние статьи

  • ТОП -5 Лучших машинок для стрижки животных
  • Лучшие модели телескопов стоимостью до 100 долларов
  • ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ОТКЛОНЕНИЙ РЕЧЕВОГО РАЗВИТИЯ У ДЕТЕЙ РАННЕГО ВОЗРАСТА
  • КОНЦЕПЦИИ РАЗВИТИЯ И ПОЗИЦИОНИРОВАНИЯ СИБИРИ: ГЕОПОЛИТИЧЕСКИЕИ ГЕОЭКОНОМИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ОЦЕНКИ
  • «РЕАЛИЗМ В ВЫСШЕМ СМЫСЛЕ» КАК ТВОРЧЕСКИЙ МЕТОД Ф.М. ДОСТОЕВСКОГО
  • Как написать автореферат
  • Реферат по теории организации
  • Анализ проблем сельского хозяйства и животноводства
  • 3.5 Развитие биогазовых технологий в России
  • Биологическая природа образования биогаза
Все права защищены © 2013 Kursak.NET. Электронная библиотека : Если вы автор и считаете, что размещённая книга, нарушает ваши права, напишите нам: admin@kursak.net