АТОМНЕ ЯДРО

Атомне ядро є основою атома, що визначає індивідуальність хіміч-ного елемента. Відповідно до сучасних уявлень атомні ядра складаються з елементарних частинок: протонів (р) і нейтронів (n), які об’єднують під загальною назвою – нуклони.

Протон – стабільна елементарна частинка, маса спокою якої дорів-нює 1,673 × 10-24 г, відносна атомна маса – 1,00727 а.о.м., з додатнім зарядом (+1), спіном ½ та магнітним моментом, що дорівнює 2,79 ядерно-го магнетона. Нейтрон – стабільна електронейтральна елементарна частинка з масою спокою 1,675 × 10-24 г, відносна атомна маса – 1,008665 а.о.м., без електричного заряду, зі спіном ½ та магнітним моментом, що дорівнює 1,91 ядерного магнетона.

Властивості ядра зумовлені його складом – числом протонів (Z) та числом нейтронів (N), які входять до складу ядра та визначають його масове число А = Z + N.

Оскільки число протонів у ядрі дорівнює величині його позитивного заряду, тобто порядковому номерові елемента, число нейтронів дорівнює різниці між масовим числом і порядковим номером елемента.

Сохранить в соц. сетях

Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Автор: Александр, 20.03.2013
Рубрики: Химия

Последние статьи